stany-zjednoczone

Ceny i koszty życia w Stanach Zjednoczonych

Trek Zone

Kalkulator budżetu podróży

Oblicz ile pieniędzy wydasz na wakacje w Stanach Zjednoczonych. Przykładowy budżet dla każdego typu podróżującego - wydatki związane z jedzeniem, transportem, zwiedzaniem i noclegami.

Standard 1 Standard 3

Jedzenie

od 27.10 USD do 44.89 USD

Transport

od 5.50 USD

Zwiedzanie

od 9.18 USD do 12.24 USD

Nocleg

od 48.45 USD do 53.83 USD

Budżet backpackera

Podróż z plecakiem

od 90.23 USD do 116.47 USD

Budżet podróżnika został wyliczony na podstawie cen zakwaterowania oraz cen wyżywienia (restauracje i sklepy), komunikacji (transport publiczny i taksówki) i niektórych atrakcji turystycznych. Wartości mogą się różnić w zależności od miasta, sezonu turystycznego czy podczas dużych wydarzeń religijnych i publicznych. Aktualizacja 24 maja 2025.

Ile dziennie wydasz na podróż i zwiedzanie?

Podróżując i zwiedzając oszczędnie (hostele, tanie jedzenie), można zmieścić się w budżecie od 90.23 USD do 116 USD. Z kolei, jeśli oczekujesz nieco wyższego standardu (hotel 3-gwiazdkowy, jedzenie w restauracjach), powinieneś się spodziewać wydatków od 185 USD do 260 USD. Należy również wziąć pod uwagę, że jeśli podróżujesz sam, koszt może być nieco wyższy.

Ceny żywności - oblicz koszt pobytu

Kalkulator pozwala na szybkie i łatwe obliczenie ile średnio wydasz na zakup żywności w sklepach w Stanach Zjednoczonych. Zaplanuj swoje dzienne, tygodniowe i miesięczne wydatki na jedzenie.

Zaznacz odpowiednią ilość dni, aby zobaczyć ile wyniosą wydatki na żywność w tym okresie. Wartości podane dla jednej osoby.

1 dzień

Produkty najtańsze

Tyle wydasz w ciągu 1 dnia.

od 14.73 USD do 26.19 USD

Produkty standard

Tyle wydasz w ciągu 1 dnia.

od 17.18 USD do 31.31 USD

Dane orientacyjne dla stolicy lub największego miasta. Uwzględniono zakup produktów spożywczych w lokalnych sklepach i marketach odpowiadający dziennym posiłkom zawierającym od 2200 do 2400 kcal. Aktualizacja 24 maja 2025.

Jaki jest średni dzienny koszt wyżywienia w Stanach Zjednoczonych?

Robiąc zakupy produktów spożywczych w lokalnych sklepach i marketach, średni dzienny koszt wydatków na jedzenie wyniesie od 14.73 USD do 26.19 USD przy zakupie produktów najtańszych. Wybierając natomiast produkty nieco droższe zapłacimy od 17.18 USD do 31.31 USD dziennie. Kwoty te oparte są na dziennych posiłkach składających się z około 2200-2400 kcal i mogą się nieznacznie różnić w zależności od miasta.

Ostatnia modyfikacja budżetu i koszyka zakupów: 24 maja 2025

Kwoty budżetu i dziennych kosztów wyżywienia zawsze podawane są w przeliczeniu na jedną osobę i stanowią wyłącznie sugestię pomagającą zaplanować łączne koszty podróży.

Budżet został wyliczony na podstawie średnich cen zakwaterowania w poszczególnych kategoriach (hotele i hostele), kosztów wyżywienia (restauracje oraz zakupy w sklepach), cen transportu i niektórych atrakcji turystycznych.

BUDŻET BACKPACKERA
• nocleg w hostelu lub tanim hotelu,
• podróż komunikacją miejską,
• wyżywienie w tanich lokalnych restauracjach lub zakup żywności w lokalnych sklepach,
• niewielka ilość płatnych atrakcji turystycznych,
• podróżują dwie osoby (przy podróży w pojedynkę ceny mogą być wyższe - tylko jeśli korzystamy z pokoju hotelowego zamiast dormitory).

BUDŻET TURYSTY
• nocleg w hotelu 3* (przy niewielkiej ilości dostępnych obiektów średnia cen hoteli 3* i 4*),
• przejazdy taksówkami,
• wyżywienie w średniej klasy restauracjach oraz zakup żywności w sklepach,
• średnia ilość płatnych atrakcji turystycznych,
• podróżują dwie osoby (dzielą koszty noclegów i transportu).

WYDATKI NA ŻYWNOŚĆ
• dzienne posiłki zawierające od 2200 do 2400 kcal (dotyczy obu wariantów cenowych),
• zakupy produktów żywnościowych w lokalnych sklepach lub marketach (bez posiłków w restauracjach),
• wartość w przeliczeniu na jedną osobę uwzględniająca ceny dla stolicy lub największego miasta.

Ceny w Stanach Zjednoczonych

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny produktów i usług w Stanach Zjednoczonych, które pozwolą określić, na jakie wydatki powinniśmy się przygotować, wybierając wakacje w tym kraju. Miasto New York, NY.

Ceny w sklepach

Banany 1 kg2.39 USD
Biały ryż 1 kg8.22 USD
Bochenek świeżego białego chleba 0.5 kg4.27 USD
Butelka wina (średniej klasy)18.00 USD
Cebula 1 kg3.90 USD
Filet z kurczaka 1 kg17.42 USD
Jabłka 1 kg5.84 USD
Jajka 12 szt.4.74 USD
Mleko 1 l1.25 USD
Paczka papierosów Marlboro16.00 USD
Piwo importowane (butelka 0.33 l)3.93 USD
Piwo krajowe (butelka 0.5 l)3.21 USD
Pomarańcze 1 kg5.33 USD
Pomidory 1 kg6.25 USD
Sałata 1 główka2.84 USD
Ser produkcji lokalnej 1 kg16.71 USD
Whisky Johnnie Walker Red Label 0.7l24.99 USD
Woda (butelka 1.5 l)2.50 USD
Wódka Smirnoff Red Label 0.7l8.98 USD
Wołowina 1 kg (lub inne czerwone mięso)20.99 USD
Ziemniaki 1 kg4.26 USD

Ceny artykułów spożywczych i napojów w Stanach Zjednoczonych

Wśród popularnych produktów spożywczych, które znajdziemy na sklepowych półkach w Stanach Zjednoczonych, są między innymi banany, ryż, chleb, cebula, jajka, pomidory, ser, wołowina i ziemniaki. Ceny za kilogram tych produktów wahają się w granicach od 3.9 USD za kilogram cebuli do 20.99 USD za kilogram wołowiny. Cena białego ryżu wynosi 8.22 USD za kilogram, natomiast bochenek świeżego białego chleba kosztuje 4.27 USD za pół kilograma. Banany kosztują 2.39 USD za kilogram, a jabłka 5.84 USD za kilogram.

Woda dostępna w butelkach o pojemności 1.5 litra kosztuje 2.5 USD. Natomiast ceny produktów mlecznych w Stanach Zjednoczonych kształtują się następująco: 1 litr mleka kosztuje około 1.25 USD, a 1 kilogram sera produkcji lokalnej to wydatek rzędu 16.71 USD. Filet z kurczaka, który jest częstym składnikiem dań mięsnych, kosztuje w granicach 17.42 USD za kilogram. Jajka w ilości 12 sztuk to wydatek około 4.74 USD, a średnia cena pomidorów wynosi 6.25 USD za kilogram.

Ceny w restauracjach

Cappuccino (zwykłe)5.22 USD
Coca-Cola lub Pepsi (butelka 0.33 l)2.80 USD
McZestaw w McDonalds (lub równoważny posiłek)12.00 USD
Piwo importowane (butelka 0.33 l)10.00 USD
Piwo krajowe (nalewane 0.5 l)8.00 USD
Posiłek dla 2 osób w średniej klasy restauracji (trzydaniowy)100 USD
Posiłek w niedrogiej restauracji25.00 USD
Woda (butelka 0.33 l)2.20 USD

Ile zapłacimy za niedrogi obiad restauracji?

Ceny w restauracjach w Stanach Zjednoczonych są zróżnicowane i zależą od kilku czynników, takich jak rodzaj restauracji, lokalizacja czy pora dnia. Za przykład można podać, że Cappuccino kosztuje około 5.22 USD, a butelka Coca-Coli lub Pepsi o pojemności 0.33 litra to koszt 2.8 USD. W restauracji typu fast food takiej jak McDonald's za zestaw zapłacimy 12 USD, z kolei posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji wyniesie nas mniej więcej 100 USD. Oczywiście można znaleźć również niedrogie restauracje, w których posiłek kosztuje w granicach 25 USD.

Ceny transportu i komunikacji publicznej

Bilet miesięczny (cena normalna, bez zniżek)129 USD
Bilet w jedną stronę (transport lokalny)2.75 USD
Taksówka - 1 godz. postoju30.00 USD
Taksówka - opłata początkowa4.50 USD
Taksówka - opłata za 1 km1.86 USD

Ile kosztuje komunikacja miejska i taksówki?

Średni koszt przejazdu w jedną stronę środkami transportu lokalnego wynosi około 2.75 USD, natomiast koszt biletu miesięcznego na komunikację miejską to około 129 USD. Wybór taksówki wiąże się z opłatą wstępną w wysokości 4.5 USD oraz opłatą za kilometr w wysokości 1.86 USD.

Ceny paliwa

Benzyna 1L0.92 USD
Olej napędowy 1L0.95 USD

Ceny paliwa w Stanach Zjednoczonych

Średnie ceny paliw w Stanach Zjednoczonych to 0.92 USD za litr benzyny i 0.95 USD za litr oleju napędowego.

Ceny rozrywek

Kino - bilet na film zagraniczny dla 1 osoby18.00 USD
Klub fitness - miesięczna opłata dla 1 osoby dorosłej98.26 USD
Kort tenisowy - wynajem na 1 godz. w weekend38.00 USD

Ceny wynajmu mieszkania

Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 1 pokój)2 380 USD
Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 3 pokoje)4 107 USD
Mieszkanie w centrum miasta (salon i 1 pokój)3 800 USD
Mieszkanie w centrum miasta (salon i 3 pokoje)7 094 USD

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Stanach Zjednoczonych?

Ceny wynajmu i zakupu mieszkań w Stanach Zjednoczonych są zależne od lokalizacji. Cena wynajmu mieszkania poza centrum miasta z salonem i jednym pokojem to średnio 2380 USD miesięcznie, a w centrum miasta to już wydatek rzędu 3800 USD miesięcznie. Natomiast cena zakupu metra kwadratowego mieszkania w centrum miasta wynosi 14278 USD.

Ceny zakupu mieszkania

Cena metra kwadratowego mieszkania poza centrum miasta9 275 USD
Cena metra kwadratowego mieszkania w centrum miasta14 278 USD

Średnie wynagrodzenie

Średnia miesięczne wynagrodzenie (po opodatkowaniu)5 997 USD

Ceny noclegów w Stanach Zjednoczonych

Zestawienie aktualnych cen noclegów w różnych miastach, od hoteli przyjaznych dla budżetu po noclegi wysokobudżetowe.

Kategoria
Ilość
Średnia cena
Najtaniej w...
2
83.51 USD
M Star Columbus North
91
101 USD
Quality Inn Columbus - East
74
141 USD
Columbus Grand Hotel & Banquet Center
16
190 USD
The Plaza Hotel Columbus at Capital Square
Źródło: Expedia.com • Aktualizacja: 15 grudnia 2024 (1 noc dla dwóch osób w dniu 29 gru 2024)
Źródła i aktualizacje

• Ceny produktów i usług w miejscowości New York, NY. Ceny w poszczególnych miejscowościach mogą się różnić.
• Aktualizacja: najstarsze dane pobrano 09/2022, najnowsze 10/2024.
• Ceny obliczono na podstawie kilku źródeł m.in. Expedia.com, Booking.com, lokalne strony internetowe supermarketów, źródła własne, zgłoszenia od użytkowników. Nie gwarantujemy ich dokładności, jednakże staramy się, aby była wysoka.
• Jeśli zauważyłeś błąd, prosimy o zgłoszenie poprzez formularz.

ceny i koszty zycia stany zjednoczone

Gdzie dalej? Zobacz country icon Meksyk - kraj w sąsiedztwie, który warto odwiedzić lub skorzystaj z wyszukiwarki miejsc