wyspy-dziewicze-stanow-zjednoczonych

Ceny i koszty życia na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych

Terytorium zależne Stanów Zjednoczonych

Trek Zone

Ceny żywności - oblicz koszt pobytu

Kalkulator pozwala na szybkie i łatwe obliczenie ile średnio wydasz na zakup żywności w sklepach na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Zaplanuj swoje dzienne, tygodniowe i miesięczne wydatki na jedzenie.

Zaznacz odpowiednią ilość dni, aby zobaczyć ile wyniosą wydatki na żywność w tym okresie. Wartości podane dla jednej osoby.

1 dzień

Produkty najtańsze

Tyle wydasz w ciągu 1 dnia.

od 12.6 EUR do 25.57 EUR

Produkty standard

Tyle wydasz w ciągu 1 dnia.

od 15.57 EUR do 29.8 EUR

Dane orientacyjne dla stolicy lub największego miasta. Uwzględniono zakup produktów spożywczych w lokalnych sklepach i marketach odpowiadający dziennym posiłkom zawierającym od 2200 do 2400 kcal. Aktualizacja 31 marca 2025.

Jaki jest średni dzienny koszt wyżywienia na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych?

Robiąc zakupy produktów spożywczych w lokalnych sklepach i marketach, średni dzienny koszt wydatków na jedzenie wyniesie od 13.61 USD (12.6 euro) do 27.62 USD (25.57 euro) przy zakupie produktów najtańszych. Wybierając natomiast produkty nieco droższe zapłacimy od 16.82 USD (15.57 euro) do 32.19 USD (29.8 euro) dziennie. Kwoty te oparte są na dziennych posiłkach składających się z około 2200-2400 kcal i mogą się nieznacznie różnić w zależności od miasta.

Ostatnia modyfikacja budżetu i koszyka zakupów: 31 marca 2025

Kwoty budżetu i dziennych kosztów wyżywienia zawsze podawane są w przeliczeniu na jedną osobę i stanowią wyłącznie sugestię pomagającą zaplanować łączne koszty podróży.

Budżet został wyliczony na podstawie średnich cen zakwaterowania w poszczególnych kategoriach (hotele i hostele), kosztów wyżywienia (restauracje oraz zakupy w sklepach), cen transportu i niektórych atrakcji turystycznych.

BUDŻET BACKPACKERA
• nocleg w hostelu lub tanim hotelu,
• podróż komunikacją miejską,
• wyżywienie w tanich lokalnych restauracjach lub zakup żywności w lokalnych sklepach,
• niewielka ilość płatnych atrakcji turystycznych,
• podróżują dwie osoby (przy podróży w pojedynkę ceny mogą być wyższe - tylko jeśli korzystamy z pokoju hotelowego zamiast dormitory).

BUDŻET TURYSTY
• nocleg w hotelu 3* (przy niewielkiej ilości dostępnych obiektów średnia cen hoteli 3* i 4*),
• przejazdy taksówkami,
• wyżywienie w średniej klasy restauracjach oraz zakup żywności w sklepach,
• średnia ilość płatnych atrakcji turystycznych,
• podróżują dwie osoby (dzielą koszty noclegów i transportu).

WYDATKI NA ŻYWNOŚĆ
• dzienne posiłki zawierające od 2200 do 2400 kcal (dotyczy obu wariantów cenowych),
• zakupy produktów żywnościowych w lokalnych sklepach lub marketach (bez posiłków w restauracjach),
• wartość w przeliczeniu na jedną osobę uwzględniająca ceny dla stolicy lub największego miasta.

Ceny na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny produktów i usług na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, które pozwolą określić, na jakie wydatki powinniśmy się przygotować, wybierając wakacje w tym kraju.

Ceny w sklepach

Banany 1 kg3.81 EUR
Biały ryż 1 kg4.52 EUR
Bochenek świeżego białego chleba 0.5 kg4.65 EUR
Butelka wina (średniej klasy)13.89 EUR
Cebula 1 kg2.94 EUR
Filet z kurczaka 1 kg13.24 EUR
Jabłka 1 kg7.29 EUR
Jajka 12 szt.4.43 EUR
Mleko 1 l1.76 EUR
Paczka papierosów Marlboro3.70 EUR
Piwo importowane (butelka 0.33 l)3.57 EUR
Piwo krajowe (butelka 0.5 l)3.43 EUR
Pomarańcze 1 kg4.68 EUR
Pomidory 1 kg4.98 EUR
Sałata 1 główka3.49 EUR
Ser produkcji lokalnej 1 kg13.33 EUR
Woda (butelka 1.5 l)2.30 EUR
Wołowina 1 kg (lub inne czerwone mięso)12.99 EUR
Ziemniaki 1 kg3.93 EUR

Ceny artykułów spożywczych i napojów na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych

Wśród popularnych produktów spożywczych, które znajdziemy na sklepowych półkach na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, są między innymi banany, ryż, chleb, cebula, jajka, pomidory, ser, wołowina i ziemniaki. Ceny za kilogram tych produktów wahają się w granicach od 3.18 USD (2.94 euro) za kilogram cebuli do 14.03 USD (12.99 euro) za kilogram wołowiny. Cena białego ryżu wynosi 4.88 USD (4.52 euro) za kilogram, natomiast bochenek świeżego białego chleba kosztuje 5.02 USD (4.65 euro) za pół kilograma. Banany kosztują 4.12 USD (3.81 euro) za kilogram, a jabłka 7.88 USD (7.29 euro) za kilogram.

Woda dostępna w butelkach o pojemności 1.5 litra kosztuje 2.48 USD (2.3 euro). Natomiast ceny produktów mlecznych na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych kształtują się następująco: 1 litr mleka kosztuje około 1.9 USD (1.76 euro), a 1 kilogram sera produkcji lokalnej to wydatek rzędu 14.4 USD (13.33 euro). Filet z kurczaka, który jest częstym składnikiem dań mięsnych, kosztuje w granicach 14.3 USD (13.24 euro) za kilogram. Jajka w ilości 12 sztuk to wydatek około 4.79 USD (4.43 euro), a średnia cena pomidorów wynosi 5.38 USD (4.98 euro) za kilogram.

Ceny w restauracjach

Cappuccino (zwykłe)5.17 EUR
Coca-Cola lub Pepsi (butelka 0.33 l)2.35 EUR
McZestaw w McDonalds (lub równoważny posiłek)8.04 EUR
Piwo importowane (butelka 0.33 l)4.63 EUR
Piwo krajowe (nalewane 0.5 l)4.17 EUR
Posiłek dla 2 osób w średniej klasy restauracji (trzydaniowy)92.57 EUR
Posiłek w niedrogiej restauracji16.20 EUR
Woda (butelka 0.33 l)1.56 EUR

Ile zapłacimy za niedrogi obiad restauracji?

Ceny w restauracjach na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych są zróżnicowane i zależą od kilku czynników, takich jak rodzaj restauracji, lokalizacja czy pora dnia. Za przykład można podać, że Cappuccino kosztuje około 5.58 USD (5.17 euro), a butelka Coca-Coli lub Pepsi o pojemności 0.33 litra to koszt 2.54 USD (2.35 euro). W restauracji typu fast food takiej jak McDonald's za zestaw zapłacimy 8.69 USD (8.04 euro), z kolei posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji wyniesie nas mniej więcej 100 USD (92.57 euro). Oczywiście można znaleźć również niedrogie restauracje, w których posiłek kosztuje w granicach 17.5 USD (16.2 euro).

Ceny transportu i komunikacji publicznej

Bilet miesięczny (cena normalna, bez zniżek)130 EUR
Bilet w jedną stronę (transport lokalny)1.85 EUR
Taksówka - 1 godz. postoju13.89 EUR
Taksówka - opłata początkowa13.89 EUR
Taksówka - opłata za 1 km2.88 EUR

Ile kosztuje komunikacja miejska i taksówki?

Średni koszt przejazdu w jedną stronę środkami transportu lokalnego wynosi około 2 USD (1.85 euro), natomiast koszt biletu miesięcznego na komunikację miejską to około 140 USD (130 euro). Wybór taksówki wiąże się z opłatą wstępną w wysokości 15 USD (13.89 euro) oraz opłatą za kilometr w wysokości 3.11 USD (2.88 euro).

Ceny rozrywek

Kino - bilet na film zagraniczny dla 1 osoby8.33 EUR
Klub fitness - miesięczna opłata dla 1 osoby dorosłej94.19 EUR
Kort tenisowy - wynajem na 1 godz. w weekend35.48 EUR

Ceny wynajmu mieszkania

Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 1 pokój)1 308 EUR
Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 3 pokoje)2 943 EUR
Mieszkanie w centrum miasta (salon i 1 pokój)1 417 EUR
Mieszkanie w centrum miasta (salon i 3 pokoje)2 834 EUR

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych?

Ceny wynajmu i zakupu mieszkań na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych są zależne od lokalizacji. Cena wynajmu mieszkania poza centrum miasta z salonem i jednym pokojem to średnio 1413 USD (1308 euro) miesięcznie, a w centrum miasta to już wydatek rzędu 1530 USD (1417 euro) miesięcznie. Natomiast cena zakupu metra kwadratowego mieszkania w centrum miasta wynosi 4126 USD (3820 euro).

Ceny zakupu mieszkania

Cena metra kwadratowego mieszkania poza centrum miasta4 152 EUR
Cena metra kwadratowego mieszkania w centrum miasta3 820 EUR

Średnie wynagrodzenie

Średnia miesięczne wynagrodzenie (po opodatkowaniu)2 383 EUR

Ceny noclegów na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych

Zestawienie aktualnych cen noclegów w różnych miastach, od hoteli przyjaznych dla budżetu po noclegi wysokobudżetowe.

Kategoria
Ilość
Średnia cena
Najtaniej w...
5
189 EUR
Sunset Gardens Guesthouse
3
208 EUR
Bunker Hill Hotel
Źródło: Expedia.com • Aktualizacja: 15 lutego 2023 (1 noc dla dwóch osób w dniu 1 mar 2023)
Źródła i aktualizacje

• Ceny produktów i usług na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Ceny w poszczególnych miejscowościach mogą się różnić.
• Aktualizacja: najstarsze dane pobrano 03/2023, najnowsze 03/2023.
• Ceny obliczono na podstawie kilku źródeł m.in. Expedia.com, Booking.com, lokalne strony internetowe supermarketów, źródła własne, zgłoszenia od użytkowników. Nie gwarantujemy ich dokładności, jednakże staramy się, aby była wysoka.
• Jeśli zauważyłeś błąd, prosimy o zgłoszenie poprzez formularz.

Gdzie dalej? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź miejsce lub kraj warty odwiedzenia