jemen

Ceny i koszty życia w Jemenie

Ze względu na niestabilną sytuację oraz bardzo duży poziom zagrożenia ogólnego wizyta w Jemenie może być niebezpieczna. Więcej o bezpieczeństwie
Trek Zone

Ceny żywności - oblicz koszt pobytu

Kalkulator pozwala na szybkie i łatwe obliczenie ile średnio wydasz na zakup żywności w sklepach w Jemenie. Zaplanuj swoje dzienne, tygodniowe i miesięczne wydatki na jedzenie.

Zaznacz odpowiednią ilość dni, aby zobaczyć ile wyniosą wydatki na żywność w tym okresie. Wartości podane dla jednej osoby.

1 dzień

Produkty najtańsze

Tyle wydasz w ciągu 1 dnia.

od 9.92 USD do 21.01 USD

Produkty standard

Tyle wydasz w ciągu 1 dnia.

od 11.73 USD do 24.7 USD

Dane orientacyjne dla stolicy lub największego miasta. Uwzględniono zakup produktów spożywczych w lokalnych sklepach i marketach odpowiadający dziennym posiłkom zawierającym od 2200 do 2400 kcal. Aktualizacja 15 grudnia 2025.

Jaki jest średni dzienny koszt wyżywienia w Jemenie?

Robiąc zakupy produktów spożywczych w lokalnych sklepach i marketach, średni dzienny koszt wydatków na jedzenie wyniesie od 2366 YER (9.92 USD) do 5011 YER (21.01 USD) przy zakupie produktów najtańszych. Wybierając natomiast produkty nieco droższe zapłacimy od 2798 YER (11.73 USD) do 5891 YER (24.7 USD) dziennie. Kwoty te oparte są na dziennych posiłkach składających się z około 2200-2400 kcal i mogą się nieznacznie różnić w zależności od miasta.

Ostatnia modyfikacja budżetu i koszyka zakupów: 15 grudnia 2025

Kwoty budżetu i dziennych kosztów wyżywienia zawsze podawane są w przeliczeniu na jedną osobę i stanowią wyłącznie sugestię pomagającą zaplanować łączne koszty podróży.

Budżet został wyliczony na podstawie średnich cen zakwaterowania w poszczególnych kategoriach (hotele i hostele), kosztów wyżywienia (restauracje oraz zakupy w sklepach), cen transportu i niektórych atrakcji turystycznych.

BUDŻET BACKPACKERA
• nocleg w hostelu lub tanim hotelu,
• podróż komunikacją miejską,
• wyżywienie w tanich lokalnych restauracjach lub zakup żywności w lokalnych sklepach,
• niewielka ilość płatnych atrakcji turystycznych,
• podróżują dwie osoby (przy podróży w pojedynkę ceny mogą być wyższe - tylko jeśli korzystamy z pokoju hotelowego zamiast dormitory).

BUDŻET TURYSTY
• nocleg w hotelu 3* (przy niewielkiej ilości dostępnych obiektów średnia cen hoteli 3* i 4*),
• przejazdy taksówkami,
• wyżywienie w średniej klasy restauracjach oraz zakup żywności w sklepach,
• średnia ilość płatnych atrakcji turystycznych,
• podróżują dwie osoby (dzielą koszty noclegów i transportu).

WYDATKI NA ŻYWNOŚĆ
• dzienne posiłki zawierające od 2200 do 2400 kcal (dotyczy obu wariantów cenowych),
• zakupy produktów żywnościowych w lokalnych sklepach lub marketach (bez posiłków w restauracjach),
• wartość w przeliczeniu na jedną osobę uwzględniająca ceny dla stolicy lub największego miasta.

Ceny w Jemenie

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny produktów i usług w Jemenie, które pozwolą określić, na jakie wydatki powinniśmy się przygotować, wybierając wakacje w tym kraju.

Ceny w sklepach

Banany 1 kg2.04 USD
Biały ryż 1 kg4.07 USD
Bochenek świeżego białego chleba 0.5 kg1.49 USD
Butelka bezalkoholowego wina (średniej klasy)2.31 USD
Cebula 1 kg2.03 USD
Filet z kurczaka 1 kg11.39 USD
Jabłka 1 kg5.61 USD
Jajka 12 szt.4.87 USD
Mleko 1 l2.46 USD
Paczka papierosów Marlboro5.03 USD
Piwo importowane bezalkoholowe (butelka 0.33 l)2.87 USD
Piwo krajowe bezalkoholowe (butelka 0.5 l)1.52 USD
Pomarańcze 1 kg4.13 USD
Pomidory 1 kg2.79 USD
Sałata 1 główka0.73 USD
Ser produkcji lokalnej 1 kg9.45 USD
Woda (butelka 1.5 l)1.10 USD
Wołowina 1 kg (lub inne czerwone mięso)26.76 USD
Ziemniaki 1 kg2.52 USD

Ceny artykułów spożywczych i napojów w Jemenie

Wśród popularnych produktów spożywczych, które znajdziemy na sklepowych półkach w Jemenie, są między innymi banany, ryż, chleb, cebula, jajka, pomidory, ser, wołowina i ziemniaki. Ceny za kilogram tych produktów wahają się w granicach od 483 YER (2.03 USD) za kilogram cebuli do 6382 YER (26.76 USD) za kilogram wołowiny. Cena białego ryżu wynosi 971 YER (4.07 USD) za kilogram, natomiast bochenek świeżego białego chleba kosztuje 354 YER (1.49 USD) za pół kilograma. Banany kosztują 485 YER (2.04 USD) za kilogram, a jabłka 1337 YER (5.61 USD) za kilogram.

Woda dostępna w butelkach o pojemności 1.5 litra kosztuje 262 YER (1.1 USD). Natomiast ceny produktów mlecznych w Jemenie kształtują się następująco: 1 litr mleka kosztuje około 588 YER (2.46 USD), a 1 kilogram sera produkcji lokalnej to wydatek rzędu 2253 YER (9.45 USD). Filet z kurczaka, który jest częstym składnikiem dań mięsnych, kosztuje w granicach 2717 YER (11.39 USD) za kilogram. Jajka w ilości 12 sztuk to wydatek około 1160 YER (4.87 USD), a średnia cena pomidorów wynosi 666 YER (2.79 USD) za kilogram.

Ceny w restauracjach

Cappuccino (zwykłe)4.37 USD
Coca-Cola lub Pepsi (butelka 0.33 l)1.79 USD
McZestaw w McDonalds (lub równoważny posiłek)10.48 USD
Piwo importowane bezalkoholowe (butelka 0.33 l)3.77 USD
Piwo krajowe bezalkoholowe (lane 0.5 l)3.05 USD
Posiłek dla 2 osób w średniej klasy restauracji (trzydaniowy)27.82 USD
Posiłek w niedrogiej restauracji7.63 USD
Woda (butelka 0.33 l)0.69 USD

Ile zapłacimy za niedrogi obiad restauracji?

Ceny w restauracjach w Jemenie są zróżnicowane i zależą od kilku czynników, takich jak rodzaj restauracji, lokalizacja czy pora dnia. Za przykład można podać, że Cappuccino kosztuje około 1043 YER (4.37 USD), a butelka Coca-Coli lub Pepsi o pojemności 0.33 litra to koszt 426 YER (1.79 USD). W restauracji typu fast food takiej jak McDonald's za zestaw zapłacimy 2500 YER (10.48 USD), z kolei posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji wyniesie nas mniej więcej 6634 YER (27.82 USD). Oczywiście można znaleźć również niedrogie restauracje, w których posiłek kosztuje w granicach 1819 YER (7.63 USD).

Ceny transportu i komunikacji publicznej

Bilet miesięczny (cena normalna, bez zniżek)88.05 USD
Bilet w jedną stronę (transport lokalny)0.42 USD
Taksówka - 1 godz. postoju6.29 USD
Taksówka - opłata początkowa2.52 USD
Taksówka - opłata za 1 km3.40 USD

Ile kosztuje komunikacja miejska i taksówki?

Średni koszt przejazdu w jedną stronę środkami transportu lokalnego wynosi około 100 YER (0.42 USD), natomiast koszt biletu miesięcznego na komunikację miejską to około 21000 YER (88.05 USD). Wybór taksówki wiąże się z opłatą wstępną w wysokości 600 YER (2.52 USD) oraz opłatą za kilometr w wysokości 811 YER (3.4 USD).

Ceny rozrywek

Kino - bilet na film zagraniczny dla 1 osoby5.87 USD
Klub fitness - miesięczna opłata dla 1 osoby dorosłej63.48 USD
Kort tenisowy - wynajem na 1 godz. w weekend15.00 USD

Ceny wynajmu mieszkania

Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 1 pokój)132 USD
Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 3 pokoje)373 USD
Mieszkanie w centrum miasta (salon i 1 pokój)206 USD
Mieszkanie w centrum miasta (salon i 3 pokoje)504 USD

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Jemenie?

Ceny wynajmu i zakupu mieszkań w Jemenie są zależne od lokalizacji. Cena wynajmu mieszkania poza centrum miasta z salonem i jednym pokojem to średnio 31543 YER (132 USD) miesięcznie, a w centrum miasta to już wydatek rzędu 49249 YER (206 USD) miesięcznie. Natomiast cena zakupu metra kwadratowego mieszkania w centrum miasta wynosi 297778 YER (1249 USD).

Ceny zakupu mieszkania

Cena metra kwadratowego mieszkania poza centrum miasta741 USD
Cena metra kwadratowego mieszkania w centrum miasta1 249 USD

Średnie wynagrodzenie

Średnia miesięczne wynagrodzenie (po opodatkowaniu)312 USD
Źródła i aktualizacje

• Ceny produktów i usług w Jemenie. Ceny w poszczególnych miejscowościach mogą się różnić.
• Aktualizacja: najstarsze dane pobrano 07/2025, najnowsze 07/2025.
• Ceny obliczono na podstawie kilku źródeł m.in. Expedia.com, Booking.com, lokalne strony internetowe supermarketów, źródła własne, zgłoszenia od użytkowników. Nie gwarantujemy ich dokładności, jednakże staramy się, aby była wysoka.
• Jeśli zauważyłeś błąd, prosimy o zgłoszenie poprzez formularz.

Gdzie dalej? Zobacz country icon Oman - kraj w sąsiedztwie, który warto odwiedzić lub skorzystaj z wyszukiwarki miejsc