Trek Zone

Koszty życia i ceny:
Włochy vs. Stany Zjednoczone

Porównaj koszty życia oraz ceny towarów i usług, takie jak ceny dóbr konsumpcyjnych, koszty mieszkań, średnie wynagrodzenia i wiele innych, aby poznać różnice i podobieństwa między krajami.

Konwertuj ceny na %
Kraj nr 1
Kraj nr 2
Ceny dla miasta
RzymRzym
New York, NYNew York, NY

Sklep

USDEUR

Włochy vs. Stany Zjednoczone - koszt artykułów spożywczych. Za zakupy produktów spożywczych we Włoszech zapłacimy średnio 1.55 razy mniej niż w Stanach Zjednoczonych.

Banany 1 kg

1 kilogram bananów kosztuje 2.29 USD we Włoszech i 2.52 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 9.1% niższa we Włoszech.

2.29 USD
2.52 USD

Biały ryż 1 kg

Kilogram białego ryżu kosztuje 3.05 USD we Włoszech i 8.27 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 63.1% niższa we Włoszech.

3.05 USD
8.27 USD

Bochenek świeżego białego chleba 0.5 kg

Za bochenek świeżego białego chleba zapłacisz 2.17 USD we Włoszech i 5.01 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 56.7% niższa we Włoszech.

2.17 USD
5.01 USD

Butelka wina (średniej klasy)

Butelka wina średniej klasy kosztuje 4.66 USD we Włoszech i 18 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 74.1% niższa we Włoszech.

4.66 USD
18.00 USD

Cebula 1 kg

Kilogram cebuli kosztuje 1.9 USD we Włoszech i 4.01 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 52.6% niższa we Włoszech.

1.90 USD
4.01 USD

Filet z kurczaka 1 kg

Kilogram fileta z kurczaka kosztuje 12.09 USD we Włoszech i 16.08 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 24.8% niższa we Włoszech.

12.09 USD
16.08 USD

Jabłka 1 kg

Kilogram jabłek kosztuje 2.39 USD we Włoszech i 7.41 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 67.7% niższa we Włoszech.

2.39 USD
7.41 USD

Jajka 12 szt.

Za 12 jajek zapłacisz 4.52 USD we Włoszech i 7.19 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 37.1% niższa we Włoszech.

4.52 USD
7.19 USD

Mleko 1 l

Litr mleka kosztuje 1.75 USD we Włoszech i 1.59 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 9.1% niższa w Stanach Zjednoczonych.

1.75 USD
1.59 USD

Paczka papierosów Marlboro

Paczka 20 papierosów kosztuje 6.99 USD we Włoszech i 19 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 63.2% niższa we Włoszech.

6.99 USD
19.00 USD

Piwo importowane (butelka 0.33 l)

Importowane piwo w butelce 0.33 litra kosztuje 2.63 USD we Włoszech i 3.81 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 31% niższa we Włoszech.

2.63 USD
3.81 USD

Piwo krajowe (butelka 0.5 l)

Piwo produkcji krajowej w butelce 0.5 litra kosztuje 1.84 USD we Włoszech i 3.34 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 44.9% niższa we Włoszech.

1.84 USD
3.34 USD

Pomarańcze 1 kg

Kilogram pomarańczy kosztuje 2.02 USD we Włoszech i 5.72 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 64.7% niższa we Włoszech.

2.02 USD
5.72 USD

Pomidory 1 kg

Kilogram pomidorów kosztuje 2.69 USD we Włoszech i 6.37 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 57.8% niższa we Włoszech.

2.69 USD
6.37 USD

Sałata 1 główka

1 główka sałaty kosztuje 1.28 USD we Włoszech i 2.94 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 56.5% niższa we Włoszech.

1.28 USD
2.94 USD

Ser produkcji lokalnej 1 kg

Kilogram sera produkcji lokalnej kosztuje 17.57 USD we Włoszech i 17.16 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 2.3% niższa w Stanach Zjednoczonych.

17.57 USD
17.16 USD

Whisky Johnnie Walker Red Label 0.7l

Whisky Johnnie Walker Red Label o pojemności 0.7 litra kosztuje 14.07 USD we Włoszech i 24.99 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 43.7% niższa we Włoszech.

14.07 USD
24.99 USD

Woda (butelka 1.5 l)

Woda w butelce 1.5 litra kosztuje 0.54 USD we Włoszech i 2.49 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 78.3% niższa we Włoszech.

0.54 USD
2.49 USD

Wódka Smirnoff Red Label 0.7l

Wódka Smirnoff Red Label o pojemności 0.7 litra kosztuje 15.07 USD we Włoszech i 8.98 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 40.4% niższa w Stanach Zjednoczonych.

15.07 USD
8.98 USD

Wołowina 1 kg (lub inne czerwone mięso)

Kilogram wołowiny lub innego podobnego mięsa kosztuje 20.33 USD we Włoszech i 19.94 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 1.9% niższa w Stanach Zjednoczonych.

20.33 USD
19.94 USD

Ziemniaki 1 kg

Kilogram ziemniaków kosztuje 1.8 USD we Włoszech i 3.74 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 51.9% niższa we Włoszech.

1.80 USD
3.74 USD

Restauracja

USDEUR

Włochy vs. Stany Zjednoczone - wydatki na wyżywienie w restauracjach. Za posiłki w restauracjach we Włoszech zapłacimy 1.72 razy mniej niż w Stanach Zjednoczonych.

Cappuccino (zwykłe)

Za Cappuccino w restauracji zapłacisz 1.8 USD we Włoszech i 5.86 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 69.3% niższa we Włoszech.

1.80 USD
5.86 USD

Coca-Cola lub Pepsi (butelka 0.33 l)

Coca-Cola lub Pepsi w butelce 0.33 litra kosztuje 2.47 USD we Włoszech i 3.3 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 25.2% niższa we Włoszech.

2.47 USD
3.30 USD

McZestaw w McDonalds (lub równoważny posiłek)

Posiłek typu McMeal w McDonalds lub podobny posiłek kosztuje 11.66 USD we Włoszech i 12 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 2.8% niższa we Włoszech.

11.66 USD
12.00 USD

Piwo importowane (butelka 0.33 l)

Importowane piwo w butelce 0.33 litra kosztuje 5.83 USD we Włoszech i 12 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 51.4% niższa we Włoszech.

5.83 USD
12.00 USD

Piwo krajowe (nalewane 0.5 l)

Piwo krajowe o pojemności 0.5 litra kosztuje 5.83 USD we Włoszech i 8 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 27.1% niższa we Włoszech.

5.83 USD
8.00 USD

Posiłek dla 2 osób w średniej klasy restauracji (trzydaniowy)

Trzydaniowy posiłek dla 2 osób w średniej klasy restauracji kosztuje 75.78 USD we Włoszech i 140 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 45.9% niższa we Włoszech.

75.78 USD
140.00 USD

Posiłek w niedrogiej restauracji

Posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje 17.49 USD we Włoszech i 26 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 32.7% niższa we Włoszech.

17.49 USD
26.00 USD

Woda (butelka 0.33 l)

Butelka wody o pojemności 0.33 litra kosztuje 1.27 USD we Włoszech i 2.55 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 50.2% niższa we Włoszech.

1.27 USD
2.55 USD

Paliwa

USDEUR

Włochy vs. Stany Zjednoczone - wydatki związane z paliwem. Za paliwa we Włoszech zapłacimy 2.1 razy więcej niż w Stanach Zjednoczonych.

Autogaz LPG 1L

0.84 USD
-

Benzyna 1L

Litr benzyny kosztuje 2.06 USD we Włoszech i 0.93 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 54.9% niższa w Stanach Zjednoczonych.

2.06 USD
0.93 USD

Olej napędowy 1L

Litr diesla (ON) kosztuje 1.98 USD we Włoszech i 0.99 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 50% niższa w Stanach Zjednoczonych.

1.98 USD
0.99 USD

Transport i komunikacja

USDEUR

Włochy vs. Stany Zjednoczone - koszty transportu i komunikacji publicznej. Za transport we Włoszech zapłacimy 2.12 razy mniej niż w Stanach Zjednoczonych.

Bilet miesięczny (cena normalna, bez zniżek)

Cena biletu miesięcznego na transport publiczny wynosi 40.8 USD we Włoszech i 132 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 69.1% niższa we Włoszech.

40.80 USD
132.00 USD

Bilet w jedną stronę (transport lokalny)

Cena biletu w jedną stronę na transport lokalny wynosi 1.75 USD we Włoszech i 2.9 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 39.7% niższa we Włoszech.

1.75 USD
2.90 USD

Taksówka - 1 godz. postoju

1 godzina postoju/oczekiwania taksówki kosztuje 37.31 USD we Włoszech i 42 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 11.2% niższa we Włoszech.

37.31 USD
42.00 USD

Taksówka - opłata początkowa

Opłata startowa podczas podróży taksówką wynosi 5.25 USD we Włoszech i 4.99 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 5% niższa w Stanach Zjednoczonych.

5.25 USD
4.99 USD

Taksówka - opłata za 1 km

Opłata za każdy przejechany kilometr wynosi 1.75 USD we Włoszech i 2.17 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 19.4% niższa we Włoszech.

1.75 USD
2.17 USD

Sport i rozrywka

USDEUR

Włochy vs. Stany Zjednoczone - koszty związane z rozrywką i sportem.

Kino - bilet na film zagraniczny dla 1 osoby

Cena biletu w kinie na zagraniczny film wynosi 11.66 USD we Włoszech i 20 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 41.7% niższa we Włoszech.

11.66 USD
20.00 USD

Klub fitness - miesięczna opłata dla 1 osoby dorosłej

Miesięczna opłata za wstęp do klubu fitness wynosi 64.55 USD we Włoszech i 157.77 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 59.1% niższa we Włoszech.

64.55 USD
157.77 USD

Kort tenisowy - wynajem na 1 godz. w weekend

Koszt wynajęcia kortu tenisowego w weekend na jedną godzinę wynosi 23.92 USD we Włoszech i 65 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 63.2% niższa we Włoszech.

23.92 USD
65.00 USD

Mieszkanie - wynajem

USDEUR

Włochy vs. Stany Zjednoczone - koszty wynajmu mieszkania. Za wynajęcie mieszkania we Włoszech zapłacimy około 3.07 razy mniej niż w Stanach Zjednoczonych.

Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 1 pokój)

Za wynajęcie mieszkania poza centrum miasta składającego się z salonu oraz jednego pokoju zapłacisz 891.29 USD we Włoszech i 2543 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 65% niższa we Włoszech.

891.29 USD
2 543 USD

Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 3 pokoje)

Za wynajęcie mieszkania poza centrum miasta składającego się z salonu oraz trzech pokoi zapłacisz 1652 USD we Włoszech i 5227 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 68.4% niższa we Włoszech.

1 652 USD
5 227 USD

Mieszkanie w centrum miasta (salon i 1 pokój)

Za wynajęcie mieszkania w centrum miasta składającego się z salonu i jednego pokoju zapłacisz 1343 USD we Włoszech i 4058 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 66.9% niższa we Włoszech.

1 343 USD
4 058 USD

Mieszkanie w centrum miasta (salon i 3 pokoje)

Za wynajęcie mieszkania w centrum miasta składającego się z salonu i trzech pokoi zapłacisz 2638 USD we Włoszech i 8221 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 67.9% niższa we Włoszech.

2 638 USD
8 221 USD

Mieszkanie - zakup

USDEUR

Włochy vs. Stany Zjednoczone - koszty zakupu mieszkania. Ceny zakupu mieszkania we Włoszech wynoszą 2.42 razy mniej niż w Stanach Zjednoczonych.

Cena metra kwadratowego mieszkania poza centrum miasta

Za jeden metr kwadratowy mieszkania poza centrum miasta zapłacisz 4004 USD we Włoszech i 12176 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 67.1% niższa we Włoszech.

4 004 USD
12 176 USD

Cena metra kwadratowego mieszkania w centrum miasta

Za jeden metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta zapłacisz 8195 USD we Włoszech i 17355 USD w Stanach Zjednoczonych. Cena tego produktu jest o 52.8% niższa we Włoszech.

8 195 USD
17 355 USD

Wynagrodzenie

USDEUR

Włochy vs. Stany Zjednoczone - średnie wynagrodzenie. Średnie wynagrodzenie we Włoszech wynosi 2.41 razy mniej niż w Stanach Zjednoczonych.

Średnia miesięczne wynagrodzenie (po opodatkowaniu)

Średnie miesięczne wynagrodzenie po uwzględnieniu podatków wynosi we Włoszech 2136 USD oraz 5145 USD w Stanach Zjednoczonych. Średnia pensja jest 58.5% niższa we Włoszech.

2 136 USD
5 145 USD

Hotele

USDEUR

Włochy vs. Stany Zjednoczone - ceny noclegów w hostelach, pensjonatach i hotelach.

Jedna gwiazdka

124 USD
104 USD

Dwie gwiazdki

128 USD
146 USD

Trzy gwiazdki

155 USD
195 USD

Cztery gwiazdki

213 USD
252 USD

Pięć gwiazdek

508 USD
601 USD

Uśrednione ceny noclegów na podstawie danych serwisu Expedia.com • Aktualizacja: 15 gru 2024 (1 noc dla dwóch osób w dniu 29 gru 2024) • Włochy: miasta 20, hotele 1364 • Stany Zjednoczone: miasta 20, hotele 3762

Więcej informacji o cenach, kosztach życia i budżecie na podróż Ceny we Włoszech Ceny w Stanach Zjednoczonych

Często porównywane kraje
(Koszty życia i ceny)