Array
Trek Zone

Koszty życia i ceny:
Stany Zjednoczone vs. Mariany Północne

Porównaj koszty życia oraz ceny towarów i usług, takie jak ceny dóbr konsumpcyjnych, koszty mieszkań, średnie wynagrodzenia i wiele innych, aby poznać różnice i podobieństwa między krajami.

Konwertuj ceny na %
Kraj nr 1
Kraj nr 2
Ceny dla miasta
New York, NYNew York, NY
Nie określono

Sklep

PLNEURUSD

Stany Zjednoczone vs. Mariany Północne - koszt artykułów spożywczych. Za zakupy produktów spożywczych w Stanach Zjednoczonych zapłacimy średnio 1.37 razy więcej niż na Marianach Północnych.

Banany 1 kg

1 kilogram bananów kosztuje 8.77 zł (2.39 USD) w Stanach Zjednoczonych i 8.07 zł (2.2 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 8% niższa na Marianach Północnych.

8.77 PLN
8.07 PLN

Biały ryż 1 kg

30.17 PLN
-

Bochenek świeżego białego chleba 0.5 kg

Za bochenek świeżego białego chleba zapłacisz 15.67 zł (4.27 USD) w Stanach Zjednoczonych i 10.64 zł (2.9 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 32.1% niższa na Marianach Północnych.

15.67 PLN
10.64 PLN

Butelka wina (średniej klasy)

Butelka wina średniej klasy kosztuje 66.06 zł (18 USD) w Stanach Zjednoczonych i 73.39 zł (20 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 10% niższa w Stanach Zjednoczonych.

66.06 PLN
73.39 PLN

Cebula 1 kg

14.31 PLN
-

Filet z kurczaka 1 kg

Kilogram fileta z kurczaka kosztuje 63.93 zł (17.42 USD) w Stanach Zjednoczonych i 24.26 zł (6.61 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 62.1% niższa na Marianach Północnych.

63.93 PLN
24.26 PLN

Jabłka 1 kg

21.43 PLN
-

Jajka 12 szt.

Za 12 jajek zapłacisz 17.39 zł (4.74 USD) w Stanach Zjednoczonych i 11.01 zł (3 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 36.7% niższa na Marianach Północnych.

17.39 PLN
11.01 PLN

Mleko 1 l

Litr mleka kosztuje 4.59 zł (1.25 USD) w Stanach Zjednoczonych i 5.58 zł (1.52 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 17.7% niższa w Stanach Zjednoczonych.

4.59 PLN
5.58 PLN

Paczka papierosów Marlboro

58.72 PLN
-

Piwo importowane (butelka 0.33 l)

14.42 PLN
-

Piwo krajowe (butelka 0.5 l)

11.78 PLN
-

Pomarańcze 1 kg

19.56 PLN
-

Pomidory 1 kg

22.94 PLN
-

Sałata 1 główka

10.42 PLN
-

Ser produkcji lokalnej 1 kg

Kilogram sera produkcji lokalnej kosztuje 61.32 zł (16.71 USD) w Stanach Zjednoczonych i 40.37 zł (11 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 34.2% niższa na Marianach Północnych.

61.32 PLN
40.37 PLN

Whisky Johnnie Walker Red Label 0.7l

91.71 PLN
-

Woda (butelka 1.5 l)

9.17 PLN
-

Wódka Smirnoff Red Label 0.7l

32.95 PLN
-

Wołowina 1 kg (lub inne czerwone mięso)

77.03 PLN
-

Ziemniaki 1 kg

15.63 PLN
-

Restauracja

PLNEURUSD

Stany Zjednoczone vs. Mariany Północne - wydatki na wyżywienie w restauracjach. Za posiłki w restauracjach w Stanach Zjednoczonych zapłacimy 1.96 razy więcej niż na Marianach Północnych.

Cappuccino (zwykłe)

Za Cappuccino w restauracji zapłacisz 19.16 zł (5.22 USD) w Stanach Zjednoczonych i 15.3 zł (4.17 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 20.1% niższa na Marianach Północnych.

19.16 PLN
15.30 PLN

Coca-Cola lub Pepsi (butelka 0.33 l)

Coca-Cola lub Pepsi w butelce 0.33 litra kosztuje 10.28 zł (2.8 USD) w Stanach Zjednoczonych i 5.5 zł (1.5 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 46.5% niższa na Marianach Północnych.

10.28 PLN
5.50 PLN

McZestaw w McDonalds (lub równoważny posiłek)

Posiłek typu McMeal w McDonalds lub podobny posiłek kosztuje 44.04 zł (12 USD) w Stanach Zjednoczonych i 40.37 zł (11 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 8.3% niższa na Marianach Północnych.

44.04 PLN
40.37 PLN

Piwo importowane (butelka 0.33 l)

Importowane piwo w butelce 0.33 litra kosztuje 36.7 zł (10 USD) w Stanach Zjednoczonych i 20.18 zł (5.5 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 45% niższa na Marianach Północnych.

36.70 PLN
20.18 PLN

Piwo krajowe (nalewane 0.5 l)

Piwo krajowe o pojemności 0.5 litra kosztuje 29.36 zł (8 USD) w Stanach Zjednoczonych i 14.68 zł (4 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 50% niższa na Marianach Północnych.

29.36 PLN
14.68 PLN

Posiłek dla 2 osób w średniej klasy restauracji (trzydaniowy)

Trzydaniowy posiłek dla 2 osób w średniej klasy restauracji kosztuje 366.97 zł (100 USD) w Stanach Zjednoczonych i 183.49 zł (50 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 50% niższa na Marianach Północnych.

366.97 PLN
183.49 PLN

Posiłek w niedrogiej restauracji

Posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje 91.74 zł (25 USD) w Stanach Zjednoczonych i 25.69 zł (7 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 72% niższa na Marianach Północnych.

91.74 PLN
25.69 PLN

Woda (butelka 0.33 l)

Butelka wody o pojemności 0.33 litra kosztuje 8.07 zł (2.2 USD) w Stanach Zjednoczonych i 4.22 zł (1.15 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 47.7% niższa na Marianach Północnych.

8.07 PLN
4.22 PLN

Paliwa

PLNEURUSD

Stany Zjednoczone vs. Mariany Północne - wydatki związane z paliwem.

Benzyna 1L

3.37 PLN
-

Olej napędowy 1L

3.48 PLN
-

Transport i komunikacja

PLNEURUSD

Stany Zjednoczone vs. Mariany Północne - koszty transportu i komunikacji publicznej. Za transport w Stanach Zjednoczonych zapłacimy 1.31 razy mniej niż na Marianach Północnych.

Bilet miesięczny (cena normalna, bez zniżek)

473.40 PLN
-

Bilet w jedną stronę (transport lokalny)

Cena biletu w jedną stronę na transport lokalny wynosi 10.09 zł (2.75 USD) w Stanach Zjednoczonych i 18.35 zł (5 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 45% niższa w Stanach Zjednoczonych.

10.09 PLN
18.35 PLN

Taksówka - 1 godz. postoju

110.09 PLN
-

Taksówka - opłata początkowa

Opłata startowa podczas podróży taksówką wynosi 16.51 zł (4.5 USD) w Stanach Zjednoczonych i 22.02 zł (6 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 25% niższa w Stanach Zjednoczonych.

16.51 PLN
22.02 PLN

Taksówka - opłata za 1 km

Opłata za każdy przejechany kilometr wynosi 6.83 zł (1.86 USD) w Stanach Zjednoczonych i 3.41 zł (0.93 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 50.1% niższa na Marianach Północnych.

6.83 PLN
3.41 PLN

Sport i rozrywka

PLNEURUSD

Stany Zjednoczone vs. Mariany Północne - koszty związane z rozrywką i sportem.

Kino - bilet na film zagraniczny dla 1 osoby

Cena biletu w kinie na zagraniczny film wynosi 66.06 zł (18 USD) w Stanach Zjednoczonych i 29.36 zł (8 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 55.6% niższa na Marianach Północnych.

66.06 PLN
29.36 PLN

Klub fitness - miesięczna opłata dla 1 osoby dorosłej

Miesięczna opłata za wstęp do klubu fitness wynosi 360.59 zł (98.26 USD) w Stanach Zjednoczonych i 223.85 zł (61 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 37.9% niższa na Marianach Północnych.

360.59 PLN
223.85 PLN

Kort tenisowy - wynajem na 1 godz. w weekend

139.45 PLN
-

Mieszkanie - wynajem

PLNEURUSD

Stany Zjednoczone vs. Mariany Północne - koszty wynajmu mieszkania. Za wynajęcie mieszkania w Stanach Zjednoczonych zapłacimy około 4.88 razy więcej niż na Marianach Północnych.

Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 1 pokój)

Za wynajęcie mieszkania poza centrum miasta składającego się z salonu oraz jednego pokoju zapłacisz 8735 zł (2380.18 USD) w Stanach Zjednoczonych i 1881 zł (512.5 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 78.5% niższa na Marianach Północnych.

8 735 PLN
1 881 PLN

Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 3 pokoje)

Za wynajęcie mieszkania poza centrum miasta składającego się z salonu oraz trzech pokoi zapłacisz 15073 zł (4107.47 USD) w Stanach Zjednoczonych i 3817 zł (1040 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 74.7% niższa na Marianach Północnych.

15 073 PLN
3 817 PLN

Mieszkanie w centrum miasta (salon i 1 pokój)

Za wynajęcie mieszkania w centrum miasta składającego się z salonu i jednego pokoju zapłacisz 13947 zł (3800.48 USD) w Stanach Zjednoczonych i 2431 zł (662.5 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 82.6% niższa na Marianach Północnych.

13 947 PLN
2 431 PLN

Mieszkanie w centrum miasta (salon i 3 pokoje)

Za wynajęcie mieszkania w centrum miasta składającego się z salonu i trzech pokoi zapłacisz 26033 zł (7094.09 USD) w Stanach Zjednoczonych i 4954 zł (1350 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 81% niższa na Marianach Północnych.

26 033 PLN
4 954 PLN

Mieszkanie - zakup

PLNEURUSD

Stany Zjednoczone vs. Mariany Północne - koszty zakupu mieszkania. Ceny zakupu mieszkania w Stanach Zjednoczonych wynoszą 1.6 razy więcej niż na Marianach Północnych.

Cena metra kwadratowego mieszkania poza centrum miasta

Za jeden metr kwadratowy mieszkania poza centrum miasta zapłacisz 34038 zł (9275.19 USD) w Stanach Zjednoczonych i 47401 zł (12916.7 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 28.2% niższa w Stanach Zjednoczonych.

34 038 PLN
47 401 PLN

Cena metra kwadratowego mieszkania w centrum miasta

Za jeden metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta zapłacisz 52396 zł (14277.9 USD) w Stanach Zjednoczonych i 6606 zł (1800 USD) na Marianach Północnych. Cena tego produktu jest o 87.4% niższa na Marianach Północnych.

52 396 PLN
6 606 PLN

Wynagrodzenie

PLNEURUSD

Stany Zjednoczone vs. Mariany Północne - średnie wynagrodzenie. Średnie wynagrodzenie w Stanach Zjednoczonych wynosi 5.19 razy więcej niż na Marianach Północnych.

Średnia miesięczne wynagrodzenie (po opodatkowaniu)

Średnie miesięczne wynagrodzenie po uwzględnieniu podatków wynosi w Stanach Zjednoczonych 22007 zł (5996.99 USD) oraz 4242 zł (1156 USD) na Marianach Północnych. Średnia pensja jest 80.7% niższa na Marianach Północnych.

22 007 PLN
4 242 PLN

Hotele

PLNEURUSD

Stany Zjednoczone vs. Mariany Północne - ceny noclegów w hostelach, pensjonatach i hotelach.

Jedna gwiazdka

381 PLN
-

Dwie gwiazdki

537 PLN
237 PLN

Trzy gwiazdki

716 PLN
439 PLN

Cztery gwiazdki

926 PLN
717 PLN

Pięć gwiazdek

2 206 PLN
-

Uśrednione ceny noclegów na podstawie danych serwisu Expedia.com • Aktualizacja: 15 gru 2024 (1 noc dla dwóch osób w dniu 29 gru 2024) • Stany Zjednoczone: miasta 20, hotele 3762 • Mariany Północne: miasta 1, hotele 26

Często porównywane kraje
(Koszty życia i ceny)