Trek Zone

Koszty życia i ceny:
Stany Zjednoczone vs. Urugwaj

Porównaj koszty życia oraz ceny towarów i usług, takie jak ceny dóbr konsumpcyjnych, koszty mieszkań, średnie wynagrodzenia i wiele innych, aby poznać różnice i podobieństwa między krajami.

Konwertuj ceny na %
Kraj nr 1
Kraj nr 2
Ceny dla miasta
New York, NYNew York, NY
MontevideoMontevideo

Sklep

USDEURUYU

Stany Zjednoczone vs. Urugwaj - koszt artykułów spożywczych. Za zakupy produktów spożywczych w Stanach Zjednoczonych zapłacimy średnio 1.85 razy więcej niż w Urugwaju.

Banany 1 kg

1 kilogram bananów kosztuje 2.39 USD w Stanach Zjednoczonych i 2.14 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 10.5% niższa w Urugwaju.

2.39 USD
2.14 USD

Biały ryż 1 kg

Kilogram białego ryżu kosztuje 8.22 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.3 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 84.2% niższa w Urugwaju.

8.22 USD
1.30 USD

Bochenek świeżego białego chleba 0.5 kg

Za bochenek świeżego białego chleba zapłacisz 4.27 USD w Stanach Zjednoczonych i 2.26 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 47.1% niższa w Urugwaju.

4.27 USD
2.26 USD

Butelka wina (średniej klasy)

Butelka wina średniej klasy kosztuje 18 USD w Stanach Zjednoczonych i 6.95 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 61.4% niższa w Urugwaju.

18.00 USD
6.95 USD

Cebula 1 kg

Kilogram cebuli kosztuje 3.9 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.44 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 63.1% niższa w Urugwaju.

3.90 USD
1.44 USD

Filet z kurczaka 1 kg

Kilogram fileta z kurczaka kosztuje 17.42 USD w Stanach Zjednoczonych i 8.78 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 49.6% niższa w Urugwaju.

17.42 USD
8.78 USD

Jabłka 1 kg

Kilogram jabłek kosztuje 5.84 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.7 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 70.9% niższa w Urugwaju.

5.84 USD
1.70 USD

Jajka 12 szt.

Za 12 jajek zapłacisz 4.74 USD w Stanach Zjednoczonych i 3.27 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 31% niższa w Urugwaju.

4.74 USD
3.27 USD

Mleko 1 l

Litr mleka kosztuje 1.25 USD w Stanach Zjednoczonych i 1 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 20% niższa w Urugwaju.

1.25 USD
1.00 USD

Paczka papierosów Marlboro

Paczka 20 papierosów kosztuje 16 USD w Stanach Zjednoczonych i 4.17 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 73.9% niższa w Urugwaju.

16.00 USD
4.17 USD

Piwo importowane (butelka 0.33 l)

Importowane piwo w butelce 0.33 litra kosztuje 3.93 USD w Stanach Zjednoczonych i 2.5 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 36.4% niższa w Urugwaju.

3.93 USD
2.50 USD

Piwo krajowe (butelka 0.5 l)

Piwo produkcji krajowej w butelce 0.5 litra kosztuje 3.21 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.92 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 40.2% niższa w Urugwaju.

3.21 USD
1.92 USD

Pomarańcze 1 kg

Kilogram pomarańczy kosztuje 5.33 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.08 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 79.7% niższa w Urugwaju.

5.33 USD
1.08 USD

Pomidory 1 kg

Kilogram pomidorów kosztuje 6.25 USD w Stanach Zjednoczonych i 2.45 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 60.8% niższa w Urugwaju.

6.25 USD
2.45 USD

Sałata 1 główka

1 główka sałaty kosztuje 2.84 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.01 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 64.4% niższa w Urugwaju.

2.84 USD
1.01 USD

Ser produkcji lokalnej 1 kg

Kilogram sera produkcji lokalnej kosztuje 16.71 USD w Stanach Zjednoczonych i 10.31 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 38.3% niższa w Urugwaju.

16.71 USD
10.31 USD

Whisky Johnnie Walker Red Label 0.7l

Whisky Johnnie Walker Red Label o pojemności 0.7 litra kosztuje 24.99 USD w Stanach Zjednoczonych i 20.58 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 17.6% niższa w Urugwaju.

24.99 USD
20.58 USD

Woda (butelka 1.5 l)

Woda w butelce 1.5 litra kosztuje 2.5 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.42 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 43.2% niższa w Urugwaju.

2.50 USD
1.42 USD

Wódka Smirnoff Red Label 0.7l

Wódka Smirnoff Red Label o pojemności 0.7 litra kosztuje 8.98 USD w Stanach Zjednoczonych i 12.78 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 29.7% niższa w Stanach Zjednoczonych.

8.98 USD
12.78 USD

Wołowina 1 kg (lub inne czerwone mięso)

Kilogram wołowiny lub innego podobnego mięsa kosztuje 20.99 USD w Stanach Zjednoczonych i 9.76 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 53.5% niższa w Urugwaju.

20.99 USD
9.76 USD

Ziemniaki 1 kg

Kilogram ziemniaków kosztuje 4.26 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.4 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 67.1% niższa w Urugwaju.

4.26 USD
1.40 USD

Restauracja

USDEURUYU

Stany Zjednoczone vs. Urugwaj - wydatki na wyżywienie w restauracjach. Za posiłki w restauracjach w Stanach Zjednoczonych zapłacimy 2.04 razy więcej niż w Urugwaju.

Cappuccino (zwykłe)

Za Cappuccino w restauracji zapłacisz 5.22 USD w Stanach Zjednoczonych i 3.51 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 32.8% niższa w Urugwaju.

5.22 USD
3.51 USD

Coca-Cola lub Pepsi (butelka 0.33 l)

Coca-Cola lub Pepsi w butelce 0.33 litra kosztuje 2.8 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.62 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 42.1% niższa w Urugwaju.

2.80 USD
1.62 USD

McZestaw w McDonalds (lub równoważny posiłek)

Posiłek typu McMeal w McDonalds lub podobny posiłek kosztuje 12 USD w Stanach Zjednoczonych i 9.27 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 22.8% niższa w Urugwaju.

12.00 USD
9.27 USD

Piwo importowane (butelka 0.33 l)

Importowane piwo w butelce 0.33 litra kosztuje 10 USD w Stanach Zjednoczonych i 3.48 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 65.2% niższa w Urugwaju.

10.00 USD
3.48 USD

Piwo krajowe (nalewane 0.5 l)

Piwo krajowe o pojemności 0.5 litra kosztuje 8 USD w Stanach Zjednoczonych i 2.78 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 65.3% niższa w Urugwaju.

8.00 USD
2.78 USD

Posiłek dla 2 osób w średniej klasy restauracji (trzydaniowy)

Trzydaniowy posiłek dla 2 osób w średniej klasy restauracji kosztuje 100 USD w Stanach Zjednoczonych i 46.36 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 53.6% niższa w Urugwaju.

100.00 USD
46.36 USD

Posiłek w niedrogiej restauracji

Posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje 25 USD w Stanach Zjednoczonych i 12.75 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 49% niższa w Urugwaju.

25.00 USD
12.75 USD

Woda (butelka 0.33 l)

Butelka wody o pojemności 0.33 litra kosztuje 2.2 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.29 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 41.4% niższa w Urugwaju.

2.20 USD
1.29 USD

Paliwa

USDEURUYU

Stany Zjednoczone vs. Urugwaj - wydatki związane z paliwem. Za paliwa w Stanach Zjednoczonych zapłacimy 1.62 razy mniej niż w Urugwaju.

Benzyna 1L

Litr benzyny kosztuje 0.92 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.82 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 49.5% niższa w Stanach Zjednoczonych.

0.92 USD
1.82 USD

Olej napędowy 1L

Litr diesla (ON) kosztuje 0.95 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.21 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 21.5% niższa w Stanach Zjednoczonych.

0.95 USD
1.21 USD

Transport i komunikacja

USDEURUYU

Stany Zjednoczone vs. Urugwaj - koszty transportu i komunikacji publicznej. Za transport w Stanach Zjednoczonych zapłacimy 2.97 razy więcej niż w Urugwaju.

Bilet miesięczny (cena normalna, bez zniżek)

Cena biletu miesięcznego na transport publiczny wynosi 129 USD w Stanach Zjednoczonych i 41.73 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 67.7% niższa w Urugwaju.

129.00 USD
41.73 USD

Bilet w jedną stronę (transport lokalny)

Cena biletu w jedną stronę na transport lokalny wynosi 2.75 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.11 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 59.6% niższa w Urugwaju.

2.75 USD
1.11 USD

Taksówka - 1 godz. postoju

1 godzina postoju/oczekiwania taksówki kosztuje 30 USD w Stanach Zjednoczonych i 10.43 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 65.2% niższa w Urugwaju.

30.00 USD
10.43 USD

Taksówka - opłata początkowa

Opłata startowa podczas podróży taksówką wynosi 4.5 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.39 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 69.1% niższa w Urugwaju.

4.50 USD
1.39 USD

Taksówka - opłata za 1 km

Opłata za każdy przejechany kilometr wynosi 1.86 USD w Stanach Zjednoczonych i 1.97 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 5.6% niższa w Stanach Zjednoczonych.

1.86 USD
1.97 USD

Sport i rozrywka

USDEURUYU

Stany Zjednoczone vs. Urugwaj - koszty związane z rozrywką i sportem.

Kino - bilet na film zagraniczny dla 1 osoby

Cena biletu w kinie na zagraniczny film wynosi 18 USD w Stanach Zjednoczonych i 8.35 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 53.6% niższa w Urugwaju.

18.00 USD
8.35 USD

Klub fitness - miesięczna opłata dla 1 osoby dorosłej

Miesięczna opłata za wstęp do klubu fitness wynosi 98.26 USD w Stanach Zjednoczonych i 45.04 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 54.2% niższa w Urugwaju.

98.26 USD
45.04 USD

Kort tenisowy - wynajem na 1 godz. w weekend

Koszt wynajęcia kortu tenisowego w weekend na jedną godzinę wynosi 38 USD w Stanach Zjednoczonych i 26.78 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 29.5% niższa w Urugwaju.

38.00 USD
26.78 USD

Mieszkanie - wynajem

USDEURUYU

Stany Zjednoczone vs. Urugwaj - koszty wynajmu mieszkania. Za wynajęcie mieszkania w Stanach Zjednoczonych zapłacimy około 6.41 razy więcej niż w Urugwaju.

Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 1 pokój)

Za wynajęcie mieszkania poza centrum miasta składającego się z salonu oraz jednego pokoju zapłacisz 2380 USD w Stanach Zjednoczonych i 446.09 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 81.3% niższa w Urugwaju.

2 380 USD
446.09 USD

Mieszkanie poza centrum miasta (salon i 3 pokoje)

Za wynajęcie mieszkania poza centrum miasta składającego się z salonu oraz trzech pokoi zapłacisz 4107 USD w Stanach Zjednoczonych i 852.74 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 79.2% niższa w Urugwaju.

4 107 USD
852.74 USD

Mieszkanie w centrum miasta (salon i 1 pokój)

Za wynajęcie mieszkania w centrum miasta składającego się z salonu i jednego pokoju zapłacisz 3800 USD w Stanach Zjednoczonych i 536.36 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 85.9% niższa w Urugwaju.

3 800 USD
536.36 USD

Mieszkanie w centrum miasta (salon i 3 pokoje)

Za wynajęcie mieszkania w centrum miasta składającego się z salonu i trzech pokoi zapłacisz 7094 USD w Stanach Zjednoczonych i 876.77 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 87.6% niższa w Urugwaju.

7 094 USD
876.77 USD

Mieszkanie - zakup

USDEURUYU

Stany Zjednoczone vs. Urugwaj - koszty zakupu mieszkania. Ceny zakupu mieszkania w Stanach Zjednoczonych wynoszą 5.57 razy więcej niż w Urugwaju.

Cena metra kwadratowego mieszkania poza centrum miasta

Za jeden metr kwadratowy mieszkania poza centrum miasta zapłacisz 9275 USD w Stanach Zjednoczonych i 1856 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 80% niższa w Urugwaju.

9 275 USD
1 856 USD

Cena metra kwadratowego mieszkania w centrum miasta

Za jeden metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta zapłacisz 14278 USD w Stanach Zjednoczonych i 2369 USD w Urugwaju. Cena tego produktu jest o 83.4% niższa w Urugwaju.

14 278 USD
2 369 USD

Wynagrodzenie

USDEURUYU

Stany Zjednoczone vs. Urugwaj - średnie wynagrodzenie. Średnie wynagrodzenie w Stanach Zjednoczonych wynosi 6.94 razy więcej niż w Urugwaju.

Średnia miesięczne wynagrodzenie (po opodatkowaniu)

Średnie miesięczne wynagrodzenie po uwzględnieniu podatków wynosi w Stanach Zjednoczonych 5997 USD oraz 864.05 USD w Urugwaju. Średnia pensja jest 85.6% niższa w Urugwaju.

5 997 USD
864.05 USD

Hotele

USDEURUYU

Stany Zjednoczone vs. Urugwaj - ceny noclegów w hostelach, pensjonatach i hotelach.

Jedna gwiazdka

104 USD
-

Dwie gwiazdki

146 USD
61.3 USD

Trzy gwiazdki

195 USD
224 USD

Cztery gwiazdki

252 USD
186 USD

Pięć gwiazdek

601 USD
291 USD

Uśrednione ceny noclegów na podstawie danych serwisu Expedia.com • Aktualizacja: 15 gru 2024 (1 noc dla dwóch osób w dniu 29 gru 2024) • Stany Zjednoczone: miasta 20, hotele 3762 • Urugwaj: miasta 4, hotele 53

Więcej informacji o cenach, kosztach życia i budżecie na podróż Ceny w Stanach Zjednoczonych Ceny w Urugwaju

Często porównywane kraje
(Koszty życia i ceny)