chile

Chile przewodnik

hola
(o-la • język hiszpański)
Przywitaj się
61°F
wtorek
65°F
środa

Sezon turystyczny

Czy czerwiec i lipiec do dobre miesiące na wizytę w Chile?

6

czerwiec

Niski sezon

7

lipiec

Niski sezon

Wiza Ograniczenia

Wymogi wizowe dla obywateli Stanów Zjednoczonych odwiedzających Chile w celach turystycznych.

Ruch bezwizowy

Wiza nie jest wymagana.

Dzienny budżet (1 os.)

Ile wydasz na noclegi, lokalny transport, zwiedzanie, posiłki?

Budżet backpackera
od 47 do 57 USD

Budżet turysty
od 87 do 114 USD

Czy wiesz, że...

Pustynia Atakama w północnym Chile, to jeden z najbardziej suchych obszarów na świecie. Roczna suma opadów nie przekracza tam 2″, a roślinność zakwita zwykle raz na 5-10 lat.

Jak daleko?

1. Odległość oznacza długość ortodromy
2. Aby zmienić miasta do porównania, zmień w ustawieniach opcję Twój kraj

Odległość między lokalizacjami Santiago (CL) i Waszyngton (US) wynosi 5014 mil

Aby obliczyć odległość dzielącą twoją lokalizację i miasto Santiago kliknij tutaj

Santiago
Santiago
Antofagasta
Puente Alto
Valparaíso
Viña del Mar
Waszyngton
Waszyngton
Filadelfia
Houston
Chicago
Los Angeles
Nowy Jork
5014
mi

Porównaj kraje

Porównaj Chile do dowolnego kraju na świecie i zobacz, jakie występują między nimi różnice.

ChileVSWybierz kraj
Porównaj

Wybierz kraj

CzasSantiago de Chile
Strefa (3)

00:00

Bezpieczeństwo

Poziom bezpieczeństwa ogólnego w Chile w skali od 1 (bezpiecznie) do 4 (niebezpiecznie).

2

Poziom 2 • Zachowaj zwiększoną ostrożność.

Aktualizacja: 2 gru 2019

Nadchodzące święta

28 czerwca 2021• Św. Piotra i Pawła

16 lipca 2021• Matki Bożej z Góry Karmel

Waluty

Peso chilijskie (CLP) - kurs w porównaniu do wybranych walut

100 CLP
Kurs
Inwersja
EUR
0.11447
87359
GBP
0.09816
101879
USD
0.1385
72200
Aktualizacja: 14 cze 2021

Przygotuj się do podróży

Wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów, biletów lotniczych, lub kupić ubezpieczenie zapewniające kompleksową ochronę podczas twojej następnej podróży.

Popularne cele podróży

Miasta, zabytki oraz ciekawe miejsca, które warto odwiedzić planując wizytę w Chile.

Mapa
Odległości
MileSantiagoValparaísoViña del MarValdiviaPunta ArenasIquiqueLa SerenaPark Narodowy Rapa Nui
Santiago-636046413639132472335
Valparaíso63-547613908902182278
Viña del Mar605-47913928882152283
Valdivia464476479-92913666932238
Punta Arenas136313901392929-227616072658
Iquique91389088813662276-6722514
La Serena2472182156931607672-2308
Park Narodowy Rapa Nui2335227822832238265825142308-

Historia w pigułce

Najważniejsze wydarzenia w dziejach kraju.

Różne oblicza Chile

  • Kuchnia
  • Wydarzenia
  • Zwierzęta

Gdzie dalej? Zobacz country icon Peru - kraj w sąsiedztwie, który warto odwiedzić lub skorzystaj z wyszukiwarki miejsc.