grenlandia

Grenlandia przewodnik

Autonomiczne terytorium Królestwa Danii

41°F
wtorek
44°F
środa

Sezon Uwagi

Czy czerwiec i lipiec do dobre miesiące na wizytę na Grenlandii?

6

czerwiec

Wysoki sezon

7

lipiec

Wysoki sezon

Dzienny budżet (1 os.)

Ile wydasz na noclegi, lokalny transport, zwiedzanie, posiłki?

Budżet backpackera
od 128 do 165 USD

Budżet turysty
od 249 do 342 USD

Czy wiesz, że...

Obszar Grenlandii to 836.3 tys. mi², co klasyfikuje terytorium na pozycji numer 13 pod względem powierzchni na świecie.

Jak daleko?

1. Odległość oznacza długość ortodromy
2. Aby zmienić miasta do porównania, zmień w ustawieniach opcję Twój kraj

Odległość między lokalizacjami Nuuk (GL) i Waszyngton (US) wynosi 2027 mil

Aby obliczyć odległość dzielącą twoją lokalizację i miasto Nuuk kliknij tutaj

Nuuk
Nuuk
Aasiaat
Ilulissat
Maniitsoq
Nanortalik
Narsaq
Paamiut
Qaqortoq
Sisimiut
Waszyngton
Waszyngton
Filadelfia
Houston
Chicago
Los Angeles
Nowy Jork
2027
mi

Porównaj kraje

Porównaj Grenlandię do dowolnego kraju na świecie i zobacz, jakie występują między nimi różnice.

GrenlandiaVSWybierz kraj
Porównaj

Wybierz kraj

Czas Strefa

00:00

Bezpieczeństwo

Poziom bezpieczeństwa ogólnego na Grenlandii w skali od 1 (bezpiecznie) do 4 (niebezpiecznie).

1

Poziom 1 • Zachowaj zwykłą ostrożność.

Aktualizacja: 2 gru 2019

Nadchodzące święta

21 czerwca 2021• Ullortuneq

24 grudnia 2021• Wigilia Bożego Narodzenia

Waluty

Korona duńska (DKK) - kurs w porównaniu do wybranych walut

1 DKK
Kurs
Inwersja
EUR
0.13448
7.43626
GBP
0.11531
8.67228
USD
0.16271
6.14591
Aktualizacja: 14 cze 2021

Przygotuj się do podróży

Wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów, biletów lotniczych, lub kupić ubezpieczenie zapewniające kompleksową ochronę podczas twojej następnej podróży.

Popularne cele podróży

Miasta, zabytki oraz ciekawe miejsca, które warto odwiedzić planując wizytę na Grenlandii.

Mapa
Odległości
MileNuukPark Narodowy GrenlandiiQaqortoqIlulissatKangerlussuaqSisimiutUummannaqWyspa Disko
Nuuk-948300349198199449390
Park Narodowy Grenlandii948-1140616753787539609
Qaqortoq3001140-605457488708662
Ilulissat349616605-15317110371
Kangerlussuaq198753457153-81256205
Sisimiut19978748817181-261197
Uummannaq449539708103256261-70
Wyspa Disko3906096627120519770-

Różne oblicza Grenlandii

  • Kuchnia
  • Sztuka
  • Wydarzenia
  • Zwierzęta

Gdzie dalej? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź miejsce lub kraj warty odwiedzenia.