senegal

Senegal przewodnik

83°F
wtorek
82°F
środa

Sezon turystyczny

Czy czerwiec i lipiec do dobre miesiące na wizytę w Senegalu?

6

czerwiec

Poza sezonem

7

lipiec

Poza sezonem

Wiza Ograniczenia

Wymogi wizowe dla obywateli Stanów Zjednoczonych odwiedzających Senegal w celach turystycznych.

Ruch bezwizowy

Wiza nie jest wymagana.

Dzienny budżet (1 os.)

Ile wydasz na noclegi, lokalny transport, zwiedzanie, posiłki?

Budżet backpackera
od 46 do 57 USD

Budżet turysty
od 81 do 122 USD

Czy wiesz, że...

Senegal zamieszkuje 16.74 mln osób, co klasyfikuje kraj na 70. miejscu pod względem liczby ludności (na 231 państw oraz terytoriów zależnych).

Jak daleko?

1. Odległość oznacza długość ortodromy
2. Aby zmienić miasta do porównania, zmień w ustawieniach opcję Twój kraj

Odległość między lokalizacjami Dakar (SN) i Waszyngton (US) wynosi 3957 mil

Aby obliczyć odległość dzielącą twoją lokalizację i miasto Dakar kliknij tutaj

Dakar
Dakar
Mbour
Thiès
Touba
Waszyngton
Waszyngton
Filadelfia
Houston
Chicago
Los Angeles
Nowy Jork
3957
mi

Porównaj kraje

Porównaj Senegal do dowolnego kraju na świecie i zobacz, jakie występują między nimi różnice.

SenegalVSWybierz kraj
Porównaj

Wybierz kraj

Czas Strefa

00:00

Bezpieczeństwo

Poziom bezpieczeństwa ogólnego w Senegalu w skali od 1 (bezpiecznie) do 4 (niebezpiecznie).

2

Poziom 2 • Zachowaj zwiększoną ostrożność (plus ostrzeżenia regionalne).

Aktualizacja: 2 gru 2019

Nadchodzące święta

20 lipca 2021• Tabaski

15 sierpnia 2021• Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Waluty

Frank CFA (XOF) - kurs w porównaniu do wybranych walut

100 XOF
Kurs
Inwersja
EUR
0.15245
65596
GBP
0.13072
76499
USD
0.18446
54213
Aktualizacja: 14 cze 2021

Przygotuj się do podróży

Wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów, biletów lotniczych, lub kupić ubezpieczenie zapewniające kompleksową ochronę podczas twojej następnej podróży.

Popularne cele podróży

Miasta, zabytki oraz ciekawe miejsca, które warto odwiedzić planując wizytę w Senegalu.

Mapa
Odległości
MileDakarSaint-LouisToubaMbourThièsZiguinchorMar LodjKédougou
Dakar-112106353616667383
Saint-Louis112-9011590238135375
Touba10690-817016077295
Mbour3511581-2513733349
Thiès36907025-15952354
Ziguinchor166238160137159-107276
Mar Lodj67135773352107-321
Kédougou383375295349354276321-

Różne oblicza Senegalu

  • Kuchnia
  • Wydarzenia
  • Zwierzęta

Gdzie dalej? Zobacz country icon Mali - kraj w sąsiedztwie, który warto odwiedzić lub skorzystaj z wyszukiwarki miejsc.