egipt

Egipt przewodnik

merhaba
(mer-ha-ba • język arabski)
Przywitaj się
95°F
wtorek
96°F
środa

Sezon Uwagi

Czy czerwiec i lipiec do dobre miesiące na wizytę w Egipcie?

6

czerwiec

Niski sezon

7

lipiec

Niski sezon

Wiza Ograniczenia

Wymogi wizowe dla obywateli Stanów Zjednoczonych odwiedzających Egipt w celach turystycznych.

Wiza na granicy (także e-visa)

Wiza jest wymagana, ale istnieje możliwość otrzymania jej na wybranych przejściach granicznych (visa on arrival).

Dzienny budżet (1 os.)

Ile wydasz na noclegi, lokalny transport, zwiedzanie, posiłki?

Budżet backpackera
od 22 do 28 USD

Budżet turysty
od 57 do 81 USD

Czy wiesz, że...

Egipt zamieszkuje 102.33 mln osób, co klasyfikuje kraj na 14. miejscu pod względem liczby ludności (na 231 państw oraz terytoriów zależnych).

Jak daleko?

1. Odległość oznacza długość ortodromy
2. Aby zmienić miasta do porównania, zmień w ustawieniach opcję Twój kraj

Odległość między lokalizacjami Kair (EG) i Waszyngton (US) wynosi 5810 mil

Aby obliczyć odległość dzielącą twoją lokalizację i miasto Kair kliknij tutaj

Kair
Kair
Aleksandria
Giza
Port Said
Shubra El-Kheima
Waszyngton
Waszyngton
Filadelfia
Houston
Chicago
Los Angeles
Nowy Jork
5810
mi

Porównaj kraje

Porównaj Egipt do dowolnego kraju na świecie i zobacz, jakie występują między nimi różnice.

EgiptVSWybierz kraj
Porównaj

Wybierz kraj

Czas Strefa

00:00

Bezpieczeństwo

Poziom bezpieczeństwa ogólnego w Egipcie w skali od 1 (bezpiecznie) do 4 (niebezpiecznie).

3

Poziom 3 • Zachowaj dużą ostrożność (plus ostrzeżenia regionalne).

Aktualizacja: 2 gru 2019

Nadchodzące święta

30 czerwca 2021• Dzień Rewolucji 30 czerwca

19 lipca 2021• Dzień Arafah

Waluty

Funt egipski (EGP) - kurs w porównaniu do wybranych walut

1 EGP
Kurs
Inwersja
EUR
0.05281
18.93551
GBP
0.04528
22.0829
USD
0.0639
15.6498
Aktualizacja: 14 cze 2021

Przygotuj się do podróży

Wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć najlepsze oferty noclegów, biletów lotniczych, lub kupić ubezpieczenie zapewniające kompleksową ochronę podczas twojej następnej podróży.

Popularne cele podróży

Miasta, zabytki oraz ciekawe miejsca, które warto odwiedzić planując wizytę w Egipcie.

Mapa
Odległości
MileKairLuksorAleksandriaHurghadaAsuanSzarm el-SzejkPort SaidMemfis
Kair-31011425042323710513
Luksor310-413127114184384298
Aleksandria114413-364525349141123
Hurghada250127364-22457295241
Asuan423114525224-279497411
Szarm el-Szejk23718434957279-262229
Port Said105384141295497262-116
Memfis13298123241411229116-

Historia w pigułce

Najważniejsze wydarzenia w dziejach kraju.

Różne oblicza Egiptu

  • Kuchnia
  • Sztuka
  • Wydarzenia
  • Zwierzęta

Gdzie dalej? Zobacz country icon Sudan - kraj w sąsiedztwie, który warto odwiedzić lub skorzystaj z wyszukiwarki miejsc.